windykacja wierzytelności Warszawa

Mediacja

Zajmujemy się nie tylko wierzytelnościami i negocjacjami. Bierzemy również udział w rozwiązywaniu sporów.

Kim jest i czym się zajmuje mediator?

Mediator ( od łac. słowa medius oznaczającego ‚środkowy’, ‚bezstronny’ ) to osoba trzecia, najczęściej zupełnie obca dla obu stron, której celem jest umożliwienie osiągnięcia dobrowolnego porozumienia. Mediacja nie jest więc ustaleniem, która ze stron ma rację, lecz znalezieniem takiego rozwiązania, które zadowoli obie strony.

Dlaczego warto zdecydować się na mediacje?

Spór pomiędzy stronami kojarzy nam się przeważnie z drogą sądowa, a ta z kolei ze stratą nie tylko pieniędzy, ale i czasu. Procesy sądowe w naszym kraju potrafią ciągnąć się latami, a związane z nimi koszty są często bardzo wysokie. Można tego uniknąć. Wystarczy, że wybiorą Państwo – MEDIACJĘ, dzięki której rozstrzygnięcie sporu możliwe jest nawet w ciągu jednego dnia! A koszt, jaki należy pokryć, to wyłącznie opłacenie mediatora.

Jak powinna wyglądać profesjonalna mediacja?

Niezależnie od tego, czy mediację przeprowadza profesjonalna firma, czy osoba trzecia, powinna ona przebiegać zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami:

  • dobrowolności (brak wywierania wpływu)
  • poufności (tajemnica informacji)
  • bezstronności
  • bezpieczeństwa (równowaga między stronami)
  • neutralności
  • szybkości i efektywności
  • czuwania nad zgodnością z prawem

 

Kogo wybrać?

Obecnie na rynku funkcjonuje wiele firm mających w swojej ofercie usługę mediacji. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z ofertami kilku z nich, aby porównać zakres ich działania oraz cennik. Firma JOLKRISTI oferuje szybką i profesjonalną pomoc z gwarancją zakończenie sporu. Jednak nie wierz nam na słowo. Najlepiej sprawdź nas sam!